SALIFERT Magnesium Test

SALIFERT Magnesium Test
Výrobca: SALIFERT®
Kód produktu: 117
Vernostné body: 0
Dostupnosť: Skladom
Cena: 13.00€

Dostupné možnosti


Balenie:

Test na meranie Magnesia v morskom akváriu.

Tento test je určený pre testovanie:
- iba morskej vody
Obsah vápniku a stroncia by nemal mať vplyv na presnosť testu, pokiaľ ich celková koncentrácia je medzi 300 - 500 mg/l. To platí vo väčšine prípadov.
Návod na použitie:

1) Pomocou 2 ml striekačky vstreknite 2 ml vody do priloženej testovacej nádobky.
2) Pridajte 5 kvapiek Mg-1 a jemne nádobkou krúžte po dobu 30 sekúnd.
3) Pridajte jednu lyžičku prášku Mg-2 a krúžte testovacou nádobkou približne 10 sekúnd (lyžička je súčasťou balenia).
4) Nasaďte pevne plastovú špičku na 1ml striekačku a ponorte ju do činidla Mg-3. Naťahujte do striekačky činidlo Mg-3, pokiaľ nie je spodná časť čierneho krúžku na pieste striekačky presne na značke 1ml. Uistite sa, že behom naťahovania je plastová špička stále ponorená v činidle KH, aby ste zamedzili nasatiu vzduchových bublín miesto tekutiny. Vzduchová vrstva medzi tekutinou a piestom striekačky je normálna a neovplyvní výsledok testovania. Jedná sa o vzduch, ktorý sa nachádzal medzi koncom plastovej špičky a piestom striekačky na začiatku naťahovania.
5) Začnite po kvapkách pridávať činidlo Mg-3 z 1 ml striekačky do testovacej nádobky tak dlho pokiaľ sa farba v testovacej nádobke nezmení na šedú alebo modrú (záleží, ktorá farba sa objaví prvá). Po pridaní každej kvapky ľahko testovacou nádobkou 1-2 sekundy krúžte.
6) Otočte striekačku plastovou špičkou hore a prečítajte pozíciu teraz hornej časti čierneho krúžku na pieste striekačky. Každá jednotka zodpovedá 0,01 ml.
Obsah Mg zistíte zistite priamo z tabuľky. Prírodná morská voda má obsah Mg medzi 1300 - 1500 mg/l. Táto koncentrácia je závislá od salinity. Príliš nízky obsah Mg spôsobuje zároveň i problémy s udržaním správnej koncentrácie Ca a hydrogen-uhličitanovej tvrdosti (KH).

© Morské Akváriá - 2013